תנועה זכרית נקבית פתולוגיות, ג'

מעגל הנשימה מורכב מתנועה זכרית: השאיפה של האוויר מן הריאות לחלל העולם. תנועה של יציאה לעולם.
תנועה נקבית: נשיפה של האוויר פנימה לריאות (הזנה, חיוניות הבאה מן החמצן) תנועה של הגדלת הנוכחות באדם דרך ההזנה מן האוויר, תנועה של הצטרפות גורמים שונים לתוך המערכת ואיחוד בניהם (איכות נקבית)

מכאן שלפתולוגיות אסטמטיות וקשיי נשימה בכלל, יש שני אספקטים:
1- קושי בהוצאת האוויר, כאשר כניסת האוויר קלה יחסית, ויש צורך להיאבק על הוצאת האוויר, זוהי אינדיקציה לתנועה הזכרית שצריכה התבוננות על הקושי מולה. בדרך כלל קושי הכרוך בקונפרונטציות שאינן נוחות ומעוררות קושי רב לאדם, ולכן מאתגרות את התנועה הזכרית שאולי שאינה יציבה או בשלה עדיין.
זהו סמן לטורים חמש ושש, בתחילתם.
2- קושי בהכנסת האוויר פנימה לתוך הריאות. קיים מאמץ מודע לנשימה עקב הקושי ותחושת החנק וחוסר החמצן. זהו סמן להתמודדות עם החיים דרך האיכות הנקבית. קיים צורך להיות בתוך נוכחות בלבד, והחיים מאתגרים את האדם לתאוצה בדרגת ה"עיכול" של מה שהוא עושה, הוא כביכול איטי מדי וחש מחויב למקצב חיים המוציא אותו ממקומו הנקבי ומחייב אותו להמציא בתוכו איכות זכרית שלא נוחה לו.
זהו סמן לפתולוגיות של טור ראשון ושני (בכל שורות הטור)

איברי רבייה:
הם האיברים המייצגים באופן הישיר ביותר, מן הזווית האורגנית, את הביטוי הפיזי של האיכות הזכרית והנקבית.
חולי באיברים (מכל סוג שהוא, דלקות, גידולים, נוקשות ברקמות רכות ועוד) אלו מציין יציאה מאיזון של האיכות הנקבית או הזכרית אותה ניתן להעריך על פי סוג הפתולוגיה והופעה הקלינית של הסימפטומים.
על הצד העקרוני: חולי המערכת הרבייה הנשית מהווה סמן ליציאה באיזון ואתגר גדול לחיות נכון ולבטא נכון את האיכות הנקבית שהיא חלק אינטגראלי בנפש האישה.
בדרך כלל: ככל שהפתולוגיה בנשים קשורה להפרשות, החולי שייך לטורים הראשונים. חולי קל יחסית הקשור לסנכרון האיכות הנקבית עם העולם ועם עצמה.
כגון משפחת ה- nympheales בתחילת טור ראשון.
כאשר יש פתולוגיות של התגבשות רקמות רכות לרקמות נוקשות, כגון מיומה, פיברומה עד לגידולים סרטניים, זוהי אינדיקציה לאיכות נשית שוויתרה על מקומה לטובת איכות זכרית, כגון angelica sinensis ו – petroselinum , מממשפחת הסוכניים בסוף טור חמישי.

חולי באברי הרבייה הזכריים, מהווה אינדיקציה לבלבול ואי וודאות של האיכות הזכרית, דבר שאופייני בטורים ראשונים, אז מופיעה נפיחות, דלקות, וניוון של רקמות מקומיות, כגון: clematis ממשפחת הנורתיים בטור ראשון, וכן – sabal serulata, מן הטור השני בצד החד פסיגי של הטבלה, שם יש ניוון של הפרוסטטה, עקב חולשה של האיכות הזכרית מול האיכות הנקבית, עם אי וודאות של איכות הזכרית בכוח התמודדות שכביכול מתבקש ממנה.
ככל שהחולי הינו עמוק יותר הקשור להתגבשות של רקמות רכות ההפוכות לנוקשות, זהו סימן לחולי באיכות הזכרית המתבטא בנוקשות יתר, דוגמטיות יתר, חד ממדיות זכרית ללא השיתוף הנקבי בהוויה המתפתחת של האדם, אז הפרוסטטה הופכת לנוקשה ומפתחת גידולים. כגון conium ממשפחת הסוככיים בסוף טור חמישי.

ככלל: מחלות היוצרות נוקשות, ניוון של רקמות רכות ההופכות נוקשות (גידולים מסוגים שונים) וכן מחלות מוטוריות של ניוונים עם נוקשות כגון דלקות פרקים (ראומטיזם, ראומטואיד ארטריטיס) שייכים למחלות הקשורות יותר לצד של האיכות הזכרית בטבלה, ולכן הן יופיעו בטורים מתקדמים. כגון: rhododendron  טור רביעי – או rhus tox טור חמישי.
ומחלות של אי סדירות מטבולית, הורמונאלית, הקשורה לתנועת הנוזלים בגוף נוטות להופיע בטורים ראשונים, עקב היותן עם איכות נקבית, כגון pulsatila. Nuphar. מן הטור הראשון.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s