沖陽 Chong yang – קיבה 42

מיקום: על גב כף הרגל, בשקע בין העצם המטה טרסלית (meta tarsal) השנייה והשלישית. מול עצם ה cunifurm, ניתן לחוש על הנקודה את הדופק.
איכות הנקודה: נקודת מקור.
משמעות השם: Surging Yang, rushing yang.
יאנג – מתפרץ, חודר, ממהר, גואה.

סיפורה של הנקודה:
נקודה עם איכות יאנגית חזקה: עשייה, יוזמה, יכולת ביצוע, חום, תנועה.
הנקודה שואבת את כוחה מן ה"אש" של הקיבה, יכולת העיכול והפירוק.
כדי הצליח בפירוק דברים והפיכתם ליסודות שניתן להיעזר שהם לצורכים אחרים (ממה שהיה מורכב אותו החומר לפני תהליך הפירוק) יש צורך באש בקיבה, היודעת לפרק את החומר ולהכשיר אותו לשימוש למשהו נוסף, כאשר מן הזווית הגופנית זהו תהליך פירוק המזון והכנתו לספיגה על ידי המעיים.

במישור הנפשי, זוהי היכולת באדם לפרק לגורמים את סוגי הבעיות, הקשיים והמכשולים שכל אדם עשוי להיתקל בהם, ולדעת לפרק את המכשולים ולהמיר אותם למציאות שונה, שאולי מתהפכת למציאות חדשה (קודם המכשול היה בעל אופי מאיים או נגטיבי, ולאחר הפירוק הדבר, הוא הופך לידידותי, חביב ופוזיטיבי)
האיכות היאנגית של הנקודה, בעלת אופי פרגמאטי, מעשי, קונקרטי.
כאשר הנקודה יוצאת לפעולה, היא מעוניינת בתוצאות קונקרטיות.
העשייה שלה, מפוקחת ותכליתית. אין היא אוהבת שדברים "יישארו באוויר", ולא שייוותרו ללא נענה או רזולוציה שמגיעה לסוף או להשלמה.
התנועה שלה, ללא היסוסים או קונפליקטים, היא מהירה ועניינית. אולי עד גסות רוח מן הישירות הענייניות – בגישת היסוד שלה, לעשייה, ולרצון לראות את הדברים מתממשים.

סיפורו של האדם:
1- כאשר קיים גודש של אינפורמציה המכבידה על האדם להבין ולקבל החלטות, והדבר מערפל את דעתו והמעייף אותו.
2- כאשר האדם זקוק לפתח גישה יותר מעשית, עקב התמהמהות הנובעת מאי הבנה של המציאות, או מנתיבים רגשיים שאינם מבוררים לאדם עד הסוף, כגון – פחדים, חרדות, מצוקות שונות, הגורמות באדם גישה הססנית הנמנעת לקבל החלטות הכרחיות לשם התנועה קדימה.
יש מצבים רבים בהם האדם, חצי יודע וחצי אינו יודע על סוגי המכשולים הנפשיים היוצרים מניעה בהתקדמות של חייו. אז נקודה זו, תומכת בתהליך הבירור הנפשי, המביא לתנועה יותר מהירה וקונקרטית.
3- כאשר האדם זקוק לאנרגיה – כיוון שהעייפות המצטברת של עבודה או עשייה, מביאה להתשה, בעיקר אם אותה ההתשה פוגעת ביכולת למידה ועיון, או בבהירות ומהירות התפיסה של האדם, כאשר עליו להיות מדויק בפרטים, והוא חש כי החדות המאפיינת אותו מתכהה.
4- מן האספקט הגופני, זוהי נקודה לחיזוק ה"אש" המעכלת, לכן היא עודדת תהליכי עיכול, במצבי חסר, חולשה, תשישות.
עיכול חלש עם סימפטומים אופניים כגון: שלשול מימי, שיירי מזון ביציאות, חולשה כללית, חיוורון, נטייה אנמית, רפיון גפיים, רעד בגפיים ועוד.
כל אלו עשויים להיות ביטויים קליניים לאדם שבחוויה שלו, נחלש לאור התמודדויות שחייבו ממנו גיוס כוחות רבים לאורך זמן, עד שאותן ההתמודדויות הביאו לירידה בכוחות הנפש, ביכולת ההכלה של האדם את סוגי הקשיים. דבר שמתבטא בדרך כלל, במקבלה הגופנית של מצב נפשי זה.

סיכום: נקודה לעידוד יכולות מעשיות, לחידוד המחשבה והזיכרון כאשר הם כלים לשירות ההגשמה של דבר מה מעשי.
הנקודה להגשמה קונקרטית של רעיון, יוזמות, או כל דבר הקשור בהגשמת הרצון.
נקודה המקדמת ומשפרת את היכולות הקוגניטיביות של למידה, הבנה ומהירות התפיסה, כאשר האדם נדרש להראות תוצאות קונקרטיות בעבודתו, או בדבר שהוא מחויב אליו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s