梁丘 Liang Qiu – קיבה 34

מיקום: 2 צון מעל הזווית העליונה – חיצונית של פיקת הברך (patella)
איכות הנקודה: נקודת הצטברות של הקיבה
משמעות השם: Beam hill. Ridge Mound. Connecting mound. Beam mound.
תל המקשר ומחבר, גבעה שיש ממנה קרן המשדרת, תל מקרין.

סיפורה של הנקודה:
1- הנקודה מספרת על הכוח שיש בתוכה, כוח המסוגל לשחרר אנרגיה רבה, המשודרת בחדות, בריכוז מדויק, המיקוד המכוון למטרה.
הנקודה "מכילה" בתוכה את החיוניות הבסיסית של תעלת הקיבה, החיוניות המופקת מן המזון. לכן זוהי נקודה לשחרור של כוח מיידי אליו האדם זקוק לפעילות מיידית הדורשת ממנו מיקוד ועוצמה הדומה לרץ למרחקים קצרים.
איכות הנקודה זהו בשחרור מיידי של חיוניות מזון החיונית לפעולות הפיזיות של תנועת שלד שריר.
2- הנקודה פועלת את תהליך השחרור של הכוח המיידי, באמצעות כוח ה"אחדות", היא יודעת כיצד לאחד ולהביא את האיברים הפנימיים לעבודה משותפת, היא יודעת לרתום את האיברים הפנימיים להתגייסות משותפת לשם הגשמה של מטרה הדורשת כוח רב.
3- ברובד הגופני – אנרגטי:
המזון נכנס לקיבה, ושם הוא עובר את תהליך ההכנה המרכזי שלו, לפני הפיכתו ליסוד המצטרף לגוף כולו, לכן זוהי קיבה שיודעת לקשר ולחבר, להיות איבר המגשר בין מזון ואיכותו להפיכתו כמתאים ליסודות בנייה לגוף האדם. לכן יש לקיבה יכולת לתרגם את מזון, דרך תהליך שנוי המבנה של המזון לדבר שהגוף יודע מה עושים איתו וכיצד להשתמש בו.
הקיבה אם כן, יודעת לתרגם ולהוות איבר גישור בין גורם חיצוני לגוף ולצרכיו.
ברובד הנפשי:
נקודה זו בעלת "אינטליגנציה" של הבנה בין דקויות קומוניקטיביות בין בני אדם, בין שפות ותרביות ופערים בהבנה ובגישה בין בני אדם.

סיפורו של האדם:
1- אדם העוסק בגישור בין בני זוג, או במקומות עבודה, שם יש קונפליקטים – אי הסכמות, עקב תפיסות עולם שונות, או עקב היסטוריה הגורמת בין בני זוג למשל, לקושי קומוניקטיבי.
2- אדם המבין כי עקב המחיצות והקשיים שיש בתוכו, אין הוא מצליח להבין ולראות את מקומו של בן – בת הזוג, או שאינו יודע להבין את חבריו לעבודה ולכן הוא נתקל בבעיות קומוניקטיביות רבות על בסיס אי ההבנה ההדדית.
3- אדם האחראי על ניהול ענף כלשהו, נניח בחברת מחשבים גודלה, ואין הוא מצליח לאחד את העובדים שלו, הוא נתקל בקשיים ניהוליים עקב קונפליקטים וריבים המתחלים באי הבנה אחד את השני והופכים להיות, מדבר פעוט לחומה בצורה בין אנשים.
4- אדם שאינו יודע או מבין את החשיבות של ההדדיות בינו לבין האנשים בסביבתו, ואפילו עם התכנים שאיתם הוא עוסק. הוא מתנהל מולם כאחד המתנתק, כאחד הנמנע מתקשורת או מגע. דבר הגורם למצוקה רבה, ולבסוף לעצירת התנועה של הנושא שעימו הוא עוסק.
5- אדם שברגעי האמת, למרות שהתכונן רבות ל"רגע האמת" , כמו שחקן פני ההופעה, או מרצה לפני ההרצאה, או מפקד צבא לפני המערכה, או בחור צעיר לפני חתונה…
וכאשר הוא מגיע לרגע האמת, אין בו את הכוח לעמוד ולהיות שם, כוחותיו אינם עומדים לרשותו, הוא נחלש ואינו מצליח לגייס את הכוחות לעמוד בהתרגשות הרבה. אין בו את היכולת והכוח להכיל את עצמת החוויה.

סיכום:
1- נקודה למגשרים, כל התחומים, כולל לאדם הזקוק לגישור בין חלקים בתוכו המייצרים לו קונפליקט ואי יכולת בתנועה קדימה עקב הסכסוכים הנפשיים שיש לו בתוכו.
2- נקודה היודעת לשחרר חיוניות מיידית לצורכי פעולה מיידית הדורשת משאבים של "רץ למרחקים קצרים". היא עושה זאת דרך חיבור וגישור בין המערכות ושם כוחה, כוח האחדות.
3- נקודה היודעת לגשר ולחבר בין איברים פנימיים. סינכרוניזציה בין מערכות בגוף האדם או בנפשו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s