關門 Guan men – קיבה 22

מיקום: 3 צון מעל הטבור, במקביל להתעברות 11, 2 צון צידית לתעלת ההתעברות.
משמעות השם: Shutting the Gate – Pass gate – border gate
לסגור את השער, גבולות השער, שער המעבר.

סיפורה של הנקודה:
מן הזווית הפיזית של הנקודה, היא מתייחסת לקיבה עצמה, לכמות שהקיבה מסוגלת להכיל מזון.
לכן – צד גופני של הנקודה מספר על הביקורת של הנקודה על עד כמה המזון ייכנס, ומהו הגבול שאם חוצים אותו, הקיבה לא מוכנה לשתף פעולה יותר עם הכלה של עודפי מזון.

מן הזווית הנפשית – זוהי נקודת ביקורת המפקחת על הסף הנפשי של האדם. במצבי עומס רגשי כאשר על האדם "לעכל" במהירות נושאים או דברים רבים, עקב אורח חיים אינטנסיבי מדי, מאורעות צפופים מדי, ואי יכולת של האדם להגיב באופן הנכון והמאוזן ביחס ליכולות שלו.
במקרים שבהם האדם חש עומס רגשי גדול הגורם לו תחושת גודש – עומס.
הנקודה באה לעצור תהליך של העמסה שאותה האדם אינו יכול להכיל בתוכו, הוא מביאה לעצירת התהליך של המעורבות הרגשית של האדם עם התהליך.
היא מביאה לידי מצב שהאדם מפסיק לשתף פעולה עם המתרחש מבחוץ, הוא מתכנס פנימה כדי לחוש את עצמו, כדי להבין ולעכל את המתרחש בתוכו, ואז לצאת לעולם ממקום יציב וברור ביכולות שלו לעסוק עם סוגי מורכבויות החיים השונות.

הנקודה היא "שומר הסף" של התודעה, מתי לאפשר קשר עם העולם, ומתי לעצור אותו, כאשר "שיקול הדעת" של נוקדה זו, הינה ביחס ליכולות של האדם להבנה וליציבות הנפשית ביחס להתמודדות החיצונית.

סימפטומים גופניים הקשורים לתפקוד הקיבה, כגון: צרבות, כאבים מקומיים, מזון שאינו מעוכל עקב חיסרון תנועת הקיבה, דלקות וכו', הם אינדיקציה שהנקודה לא עשתה את תפקידה כראוי, היא פתחה את השער למצבים רגשיים שאינם ברי עיכול רגשי, שייכנסו לתוך המערכת, ויגרמו לאיבוד היציבות של האדם באופן העמידה שלו מול החיים.
זוהי נקודה ששם מחלות קיבה מתחילות להתהוות מן הרמה הרגשית לכיוון הרמה הגופנית.

סיפורו של האדם:
למעשה – ניתן לומר כי ברוב המצבים בהם יש סימפטומים גופניים של בעיות עיכול שהקיבה מעורבת בהם, קיים קושי של האדם להגיד לא….
ולאפשר לנושאים המכאיבים לו שייכנסו פנימה, נושאים שאינם נעימים לאדם, שאין לאדם כלים פנימיים לעסוק עימם בשוויון נפש, וקיימת בתוכו סערה גדולה, אך חוץ אין מבחינים באותה סערה.
דוגמאות:
1- בחילות של אישה בהיריון:
סירוב וקושי לקבל את מצב הגופני המשתנה, את הרעיון שהיא עומדת לפני אתגר קשה מן הזווית הגופנית, רגשית ואנרגטית.
2- צרבות:
ברוב האנשים, צרבות הם אינדיקציה למתח רגשי רב, לאינטנסיביות רגשית שאינה נראית לעין מבחוץ. אותו המתח יכול להיות מסיבות רבות ,כל אדם לפי אישיותו ולפי יכולת הקיבולת הרגשית שלו.
3- הקאות:
סימן לגודש של רגשות שאדם אינו יכול להכיל יותר, וקיומם בתוך המערכת מהווה סוג של "רעל" שיש לפלוט החוצה.
4- כיב קיבה, אולקוס:
קונפליקט רגשי, האדם מכיל בתוכו סוגים שונים של רגשות עם סתירות פנימיות ביניהם, דבר הגורם למתח רגשי רב, ולמאבקים פנימיים הגורמים לשחיקה רגשית שסופה בדלקת בקיבה.
5- פוליפ, או כל גידול אחר עד לסרטן:
האדם חווה דבר שלא ניתן לשנות אותו, ואותה החוויה היא סוג של "אבן שאין לה הופכין" מן הסוג הרגשי. האדם מודע היטב לקושי, וזהו קושי עם יסוד המרעיל אותו נפשית לאורך הזמן.

סיכום:
נקודת "שומר הסף" של התודעה, המרחיקה את המיותר מן הקוגניציה של האדם, עד למקום שהוא יחזור ליכולות התמודדות שאינן מאיימות על המרקם הנפשי הטבעי שלו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s