雲門 ריאה -2 Cloud Gate Yun men


מיקום: 6 צון לטראלית לקו האמצע בסטרנום, צון מעל ריאה1, בשקע ה delto pectoral triangle        שם הנקודה: שער הענננים, cloud gate
הערה:
יש נקודות רבות המכונות "שער", שער לדבר מה הנכנס או יוצא, לעיתים לאנרגיה, לעיתים ל shen (נשמה), לעיתים לכוח נפשי מסוים.
כל אותן הנקודות המתחילות במילה "שער", מציינות מקום המהווה דלת שאינה בהכרח פתוחה, אלא לרוב סגורה, ויש צורך להתאים את המפתח הנכון שרק אותו המפתח, יש בידו לפתוח את דלת.
מאחורי אותו השער קיים מה שמבטיחה הנקודה, אך כאמור דיקור של אותה הנקודה אינו מבטיח כי היא תפתח, ויש לאמץ כפליה גישה ייחודית על מנת שתפתח ומה שיש מאחוריה יהפוך לנגיש עבור האדם.
המפתח לפתיחת הנקודה, תלוי רבות במטפל, עליו להכיר את הנקודה ואת משמעויותיה, וכן את אופן החדרת המחט וכיצד לעבוד עימה, וכן עליו להיות במצב נפשי מדיטטיבי מסוים כדי שתתאפשר פתיחת הנקודה.
וכן – על הנקודה להיות רלוונטית לאדם, עם אין היא רלוונטית לקו החיים שלו (לטאו הפרטי שלו) הנקודה (השער) לא תפתח.

סיפורה של הנקודה:
עננים משקים, מחיים, מרווים את הטבע הזקוק להפריה של המים.
כל ייצור חי, זקוק למים היורדים ממעל. המים היורדים ממעל אינם רק מים, הם סוג של שפע, של מזון המולבש במים, המביא לרוויה עמוקה יותר מן הצמא לבדו.
השפע היורד מן הענן מביא עימו את הרעננות ולחלוחית הדרושה לאקלים שם האדם והטבע חש עצמו נתמך ומוזן.
אותה ההזנה היורדת מן הענן, עוברת דרך שער. היא אינה זמינה בכל מקום, אינה יורדת אוטומטית על כל האדמה כולה, אלא רק דרך אותו השער דרכו הענן יעבור וייתן את חיוניותו המזינה, אותו השער הוא האחראי להעברת האיכות המזינה, וכמות העננים שיעברו דרכו ויתנו מעצמם את אשר יש בהם.

על מיקום הנקודה מן הזווית האנטומית:
הנקודה מונחת לתחת לקלביקולה (עצם הבריח) לפני מפרק הכתף, לפני שחזה הופך לכתף ומוציא מעצמו יד שתהפוך ל"זרוע המבצעת" של הרצון השוכן בלב.
הדבר מלמד על כך, שכל פעולה שעושה האדם, זקוקה להזנה ואקלים נפשי מיוחד ומסוים, כדי שאותה העשייה תשיג לעצמה את פירותיה המכוונות.
וכן שביסוד, כל סוגי הפעולות שעושה האדם, קדם להם הפוטנציאל של ההזנה הדרושה הנובעת מן החזה – לב וריאות (דם וחמצן)
וכן, נקודה זו הינה הנקודה ההמשכית לנקודה שקדמה לה zhong fu, אשר למילה zhong, יש משמעות נוספת של ה"צ'י האמיתי" (אחד מסוגי האיכויות של ויטליות היסוד ברפואה הסינית) סוג החיוניות מקשרת את הלב והריאות ועושה סירקולציה של פעולת לב וריאות (במקביל לתמיכה מן הכליות והטחול) לכן הנקודה השנייה, yum men –שער לעננים, מספרת אל המקום ממנו היא שואבת את החיוניות שממנה האדם ניזון בפעולותיו.

סיפורו של האדם:
אדם שכבר זמן רב אינו ניזון כראוי מן העשייה שהוא עושה. בעבר מה שעשה החייה אותו, אך ברבות השנים, אותה העשייה הפכה סיזיפית, מתישה, מעייפת, ללא חדווה, ללא שימחת העשייה ותחושת השייכות של האדם לנושאים שבהם הוא עוסק.
לאורך השנים האדם "התייבש", הפך לריק, ללא חיות.
דבר שעשוי להיות ניכר בדיבורו, דיבור צרוד, קולני היוצא בקושי רב, כמו קול של מעשן כרוני. העור עם קמטים רבים – לא טבעיים לגיל, גוון עור יבש, דהוי, כהה.
לשון יבשה, צמא מוגבר, עצירות ותחושת יובש כללית.
תופעה זו ונקודה זו בדרך כלל רלוונטית באנשים מבוגרים, שחיו חיים מתישים עם אתגרים רבים, עד שהם כמו ו"התייבשו" מן העשייה והאתגרים של חיי היום יום שהיו קשים ביותר וללא מנוחה או אפשרות להיחלץ מאותם האתגרים.
סיכום: נקודה לאדם שעבד קשה, וחי חיים קשים, עד למקום שחיותו הלחלוחית יבשה.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s