calcarea phosphorica, חלק ג', נטיות פתולוגיות

"אֵיזֶהוּ עָשִׁיר? – הַשָּׂמֵחַ בְּחֶלְקו" (אבות ד',א')

הציר המרכזי של calc phos סב סביב אי שקט וחוסר בשביעות רצון. נקודה זו הינה נכונה בכל הגליים, ובכל סוגי הפתולוגיות של תרופה זו.
יש ביסודות שמרכיבים את התרופה מתח הנע בין הרצון והצורך של calc carb לביטחון וליציבות, לתנועה ולדיפוזיות של phos. האחד יציב ואילו השני בתנועה, האחד מחפש משהו יציב וחזק שניתן דרכו לחוש ביטחון ואילו השני מתפזר ויוצר תנועה המחוסרת בתיחום. קונטרסט זה מביא לידי מתח ואי שקט פנימי באופן הבסיסי ביותר.
כאשר איכות זו הופכת לגופנית (סומטית) היא פוגעת בתפקודים הבאים:

א- התפתחות שלד לא מאוזנת, יש אפשרות לשני הקצוות: תהליכים איטיים מדי של התפתחות השלד, או שהתפתחות מתרחשת מהר מדי ללא פרופורציות.
מצב זה מתרחש בקרב תינוקות ועד לגיל הבגרות בנערים ונערות. ההתפתחות איטית ומביאה למבנה איטי ומסורבל בתנועה שלו, או להתפתחות שהגוף גדל ללא פרופורציות – ידיים ארוכות ביחס לגוף. גוף צר וגפיים מלאות יותר. רגליים ארוכות ביחס לגוף ועוד… תופעה זו שכיחה בעיקר בקרב נערים.
בקרב תינוקות – השלד ובעיקר הגולגולת, מתפתחים בקצב איטי מדי.

ב– ההתפתחות האיטית נובעת עקב ספיגת מזון לקויה. המעיים אינם סופגים את מחצבי המזון, גם עם המזון תקין ועשיר, בתרופה זו יש מצב פתולוגי של חוסר יכולת לספוג את מחצבי המזון. דבר שמהווה סיבה להתפתחות שלד לקויה.
יש אפשרות שעקב תזונה קלוקלת, הילד עשוי לפתח מצב של תרופה זו בקשיי המעיים לספוג, אך לשם היווצרות של פתולוגיה זו בילד מסוים, יש הכרח לנטייה מאזמטית לכיוון זה.

ג- נטייה להאטה ולחולשה עמוקה: הזרחן לוקח חלק אקטיבי בתהליכי ייצור אנרגיה בתוך מבנה התא. ולכן יש בתרופה נטייה לחולשה עמוקה הקשורה לכשל בתהליכי ייצור אנרגיה. מצב זה מתרחש בדרך כלל על בסיס של תקופות עם תזונה לקויה אשר גורמת לשינויים מטבוליים מערכתיים, ובסופן גם לחולשה עמוקה, הקשורה לתרופה זו.

ד– עקב המעורבות של סידן: חולשת שיניים בקרב ילדים. השיניים נרקבות בקצב מהיר או שאינן מתפתחות ואינן יוצאות. בתינוקות אי שקט בתקופת בקיעת השיניים, תקופה זו עשויה להיות ארוכה מאוד בילדים calc phos, עקב האיטיות הכללית הקשורה בהתפתחות שלהם.

ה– רפיסות ורפיון שרירי: הגוף אינו מוחזק על ידי מערכת שלד שריר. המבנה כולו נראה לא מאוזן ולא פרופורציונאלי. גוון עור חיוור בדרך כלל, הם סובלים מקור, לחות, בעיקר בעונות מעבר מחורף לאביב.

ו- נטייה לקשיים בתנועה ולמחלות ריאומטיות: בעיקר באזור הצוואר, אזור זה נוטה להיות נוקשה, תפוס, כואב, מוחמר בתנועה ובקור ולחות, מוטב בחום.
כאבי צוואר ובעיות באזור זה, גורמות לכאבי ראש קשים. הראש כואב כתוצאה משרירים נוקשים בצוואר.
נטייה לכאבי ראש קיימת בקרב נערים ונערות לאור הקושי ומאמץ לימודי.
המאמץ האינטלקטואלי בתרופה זו גורם לכיווץ של שרירי הצוואר. מאמץ מנטאלי גורם לעייפות עמוקה, לאי שקט נפשי ולנרגנות כללית, מצב זה מתלווה עם כאבי צוואר, האזור מרגיש לנער נוקשה ותפוס.

ז- פגיעות ספורט: בכל המקרים של תרופה זו בפגיעות ספורט, יש אי שקט ותחושה של "אין מקום לשים את האיבר הפגוע" מאי השקט האופייני לתרופה. האדם מרגיש בחוסר מנוחה, אי יכולת לנוח,למרות כאבים העזים. Calc phos נוטה לפגיעות ספורט עקב מבנה מגושם, ללא קואורדינציה, עם קשיי ייצור אנרגיה, איטיות ועייפות. מצב זה מכשיר את הקרקע לאפשרות לפגיעות ספורט עקב חוסר באלסטיות של שרירים וגידים.

ח – נטייה לגידולים מסוגים שונים: פוליפים באף, במעיים ברחם, עד לגידולים סרטניים. נטייה לגידולים ברקמות רכות. גידולים גדולים בדרך כלל, עם נטייה לדימומים, דם בהיר ומימי. הרקע שקדם להיווצרות גידולים בתרופה, הינה תקופה ארוכה של עייפות ולחושה עמוקה, עקב הנטייה של התרופה להפרעות בתהליכים של ייצור אנרגיה (מעגל קרבס בייצור אנרגיה בתוך המיטוכונדריה בתא, נפגע וגורם להאטה מערכתית)

ט- במחלות חום אקוטיות, בעיקר בילדים, יש תמונה נפשית מלאה של תרופה זו, אי שקט, חוסר בשביעות רצון, לא ניתן להרגיע אותם, שום דבר לא נוח להם, הם רוטנים באי שקט, בוכים הרבה, רוצים משהו וכשמביאים להם את רצונם הם מסרבים לו.
בדרך כלל מחלת חום בתרופה מתלווה עם תחושה חום וצמרמורות ממרכז עמוד השדרה לקצוות, לגפיים. הגוף קר, חיוור, חלש, צימאון לקר, כאבים בגוף כולו, לרוב בלוטות לימפה נפוחות.

י- סיכום: תרופה טוברקולינית, עם צורך לתנועה, לנסיעות (דבר שאינו מביא לסיפוק בתרופה) רגישות גבוהה, קשיי מחשבה וריכוז (הקושי להתרכז הינו תוצר של חוויה של גוף מסורבל) צורך ליציבות, וכמו כן צורך לתנועה בעת ובעונה אחת. בכל הפתולוגיות של תרופה יש, מופיע המוטיב המרכזי של אי שביעות רצון.

http://kobynehushtan.co.il   – הציצו באתר החדש

2 מחשבות על “calcarea phosphorica, חלק ג', נטיות פתולוגיות

 1. יפה על הפרומו

  2018-04-19 14:11 GMT+03:00 קובי נחושתן – דרכי הבראה אלטרנטיביות :

  > kobynehushtan posted: ""אֵיזֶהוּ עָשִׁיר? – הַשָּׂמֵחַ בְּחֶלְקו" (אבות
  > ד',א') הציר המרכזי של calc phos סב סביב אי שקט וחוסר בשביעות רצון. נקודה זו
  > הינה נכונה בכל הגליים, ובכל סוגי הפתולוגיות של תרופה זו. יש ביסודות
  > שמרכיבים את התרופה מתח הנע בין הרצון והצורך של calc carb ל"
  >

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s