Calcarea carbonica חלק ג', צדדים קליניים

1- אוסטיאופורוזיס: נטייה קלינית שכיחה בגיל מבוגר, ירידה במסת העצם. העצמות הופכות לרכות ולכן נוטות להישבר. באוסטיאופורוזיס, תהליך ההחלמה של עצם שבורה מאוד איטית.
הסידן שהוא המרכיב החשוב ביותר לבניית העצם אינו נספג, וחלה התדרדרות ברמת הסידן בגוף ובעצמות בפרט.
המחשבה הנטורופתית להציף את הגוף בכמות סידן גבוהה, אינה נכונה ואינה מועילה. הבעיה אינה טמונה בכמות הסידן בזרם הדם, אלא ביכולת הגוף לספוג את הסידן והתנהל עם הסידן באופן יעיל ברמה המטבולית המערכתית. אין קשר כלל לכמות הסידן הנצרך.
יש בהחלט קשר לאורח חיים נכון יותר, תנועה גופנית, תזונה כללית בריאה יותר ותשומת לב לחיי הנפש.
מן הזווית ההומיאופתית, יש מקום לתרופה אישית מערכתית. אך הניסיון מראה ש calc carb 3 c, במינון יומי לכמה חודשים, משקם את העצמות וכן מרפא את תהליכי הספיגה של הסידן ואת המהלך המטבולי שקשור לוויטמין D, לתהליכי עיכול, לעלייה כללית בדרגת האנרגיה, ולתהליכי עצבוב (דבר שניכר בנטייה לרגליים קופצות או לשרירים מתכווצים בעת השינה, קשר ישיר לרמת המגנזיום בדם, וכן לקשר של המגנזיום לסידן ולאוסטיאופורוזיס)

על הפוטנציה 3c:
3 c , עדיין לא נחשב לתרופה הומיאופתית. רק כשתהליך הדילול עבר את דרגת החומר, כאשר אין יותר אף מולקולה במים, שהם החומר המדלל, רק אז המים שנותרו ללא שום שיירים של מולקולה מן החומר המדולל, רק אז המים נושאים את התרופה ההומיאופתית.
דבר שידוע בהומיאופתיה ב"מספר אבורגדו", מספר קפיצות הדילול עד לרמה שאין יותר במים המדללים את חומר המדולל. במספר 9c ל 10c, כבר אין יותר מולקולות, אז המים הופכים תרופה הומיאופתית.
ל 3c, יש איכות מיוחדת, בכך ש 3c, הופך את המחצב סידן ל"פעיל" יותר, דבר זה נכון גם לשאר החומרים מהם מופקים תרופות הומיאופתיות, למשל Echinacea, צמח הידוע שמחזק את דינאמיקה החיסונית. כאשר Echinacea ,ניתן בפוטנציה 3c, הצמח שעדיין אינו בגדר תרופה הומיאופתית, הופך לחזק ולפעיל ברמה הרבה יותר גבוהה מאשר הצמח הגולמי בעצמו, ולכן echunacea 3 c, הופך לגורם מחזק משמעותי וחזק בהרבה ביחס לחומר הגולמי.
כלל זה הופך את סידן 3c, לגורם פעיל המחזק את מבנה העצם באופן מהיר ואקטיבי יותר, וכן פוטנציה זו מרפא את ה"שכחה" של המערכת כיצד לספוג ולעבוד עם הסידן באופן הבריא והנכון.
מכיוון שפוטנציה זו עדיין ברמת החומר, היא בטוחה ולרוב ללא תופעות לוואי נוספות, היא מחזקת, מעלה וויטאליות ובסיכומו של תהליך מחזקת את מבנה העצם החלש. (תמיד ממומלץ להתייעץ עם מטפל הבקיא בתחום)

2- calc carb הינה תרופה משלימה ל belladona במחלות אקוטיות, בעיקר בילדים. כאשר החום עבר ורוב התסמינים האקוטיים הבריאו, אך הילד לא הבריא עד הסוף ונותרו סימפטומים משניים חלשים יותר, זוהי האינדיקציה להמשיך את תהליך הריפוי עם calc carb
מקרה אופייני: ילד בן 5 חלה בדלקות ריאות, בריאה הימנית. קושי נשימתי, שיעול עם הרבה ליחה, חום גבוהה, לעיתים רעידות מן החום, פנים אדומות, ראש חם, גפיים קרות, הילד צמא ולא ללא מקום, חש לא רגוע. קיבל bell 12 c, גרגר כל חצי שעה עד למצב שהחום ירד לחום נורמטיבי. לאחר שהחום ירד, הילד חש יותר טוב כללית, חזר לו התיאבון, הוויטאליות השתפרה, אך השיעול והליחה לא חלפו, מצב זה נותר ללא שינוי. זהו הסמן לעבור ל calc carb כתרופה משלימה ל belladonna.
Calc carb 6 c , 3 פעמים ביום הביא להבראה מלאה לאחר כמה ימים.

3- בכל שאר המקרים calc carb , הינה תרופה עם ספקטרום רחב מאוד של אפשריות קליניות, מטיפולים בגידולים שונים, דרך מצבים נפשיים רב גוניים, דרך תהליכי התפתחות בילדים (לרוב עיקוב התפתחותי)
בכל המצבים השונים, יהיו סימפטומים קלאסיים של calc carb כמו שצוין בחלק ב'.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s