cadmium sulphuratum

1- אנרגיה, ביו ריתמוס:
אדם תשוש, מחוסר כוחות ואנרגיה. המבניות של תרופה זו הינה חלשה. המערכת של ייצור אנרגיה אינה עובדת. לכן תרופה זו (כמו כל משפחת cadmium) שייכת לפתולוגיות עמוקות. סוגי מחלות עם עייפות עמוקה.
התרופה מוטבת באכילה ולאחר מנוחה – דבר אופייני למשפחת cadmium, האוכל מהווה דרך לחזק ולהכניס את אנרגיה מיידית, וכן להניע את הנטייה הסטגננטית של העייפות העמוקה.
העייפות והחולשה בתרופה זו עמוקה עד לדרגה שאין למערכת את הכוח להניע תהליכים מטבוליים, ומכאן הנטייה הסטגננטית. האוכל מהווה קטליזאטור לתנועה מחודשת, ומכאן תחושת ההטבה לאחר האכילה.
כך גם בהטבה לאחר שינה או מנוחה. האדם חש רענן יותר, עקב העייפות העמוקה שמחייבת את האדם לנוח. אך להטבה מן המנוחה אין טווח זמן ארוך, ההטבה קצרה ביותר עקב עומק הלאות בתרופה.
החמרה במאמץ, גופני או מחשבתי.
המחרה כאשר יש ברקע גורמים של אירועי חיים עם רצף של מפחי נפש, עצבות וכעס שהפך לעצב.
המחרה מקור – תרופה זו הינה תרופה קרה. הקור כל כך עמוק, התחושה של האדם היא שלא ניתן לחמם אותו, למרות שהוא בקרבת מקור חום, החום אינו משפיע כלל על תחושת הקור. הקור כל כך פנימי בתרופה שלא ניתן להתחמם על ידי שום גורם מחמם.
סיכום: מצב גופני ירוד, איטי, קר, חלש מאוד, עקב דיכוי הדרגתי (תהליך ההתפתחות של התרופה אינו אקוטי, כי אם כרוני ומתפתח לאט לאורך שנים) מהלך שנראה בקליניקה בחולשה עמוקה, עם קור ורקע של עצבות רגשית שגם היא עמוקה מאוד.
מצב זה מהווה את הקרקע לסוגי מחלות עמוקות וקשות לרוב סרטניות.
זוהי אחת מן התרופות המרכזיות לשיקום לאחר כימו תרפיה, או לאחר הקרנות וחולשה נובעת מטיפולים אלו.

2- גופני:
א- תרופה עם זיקה סרטנית בעיקר בקיבה. מחלות קיבה כרוניות ועמוקות, כיב קיבה, דלקות כרוניות בקיבה, עד להופעת סרטן.
בכל סוגי הפתולוגיות של הקיבה, יש הקאות בצבע שחור, הקאות שחורות ללא קשר למה שהאדם אכל, משקף על דם קרוש בקיבה, דימום פנימי בקיבה שעבר כבר תהליכי עיכול, שיוצא בהקאות עקב הגירוי מן המזון שנכנס לקיבה.
נטייה נוספת הינה הצורך למים קרים, למרות שהתרופה קרה מאוד, דבר הגורם לרפלקס של הקאה מיידית לאחר שתיית המים הקרים. נקודה זו מופיעה בכל שלבי החולי של הקיבה.
ב- נטייה נוספת הינה בכלי הנשימה, בעיקר בעת השינה, יש עצירת נשימה ותחושת מחנק הגורמת להתעוררויות ספונטניות בבהלה (lachesis) ב cadmium, יש נטייה להצטברות ליחה בעת שינה (ant tart) דבר שגורם לחנק וליקיצה. פתולוגיות של ריאה בתרופה זו באים עקב החולשה הכרונית, החולי בריאות הינו תוצאה ובא בעקבות חולשה, ולא כמו למשל ב ars alb, שהאדם עשוי לחלות בכלי הנשימה בדלקת אקוטית, ולאחריה מופיעה חולשה עמוקה. ב cadmium , ההופעה של החלי הינו תוצר של החולשה. דבר ניתן לזיהוי קליני, כאשר ברקע למחלת הריאות הייתה תקופה ארוכה של עייפות כרונית שקדמה למחלה.
ג- פתולוגיות עקב הרעלות של חומרים ממתכות כבדות, כימו תרפיה, הקרנות.
במצבים אלו הנקודה המנחה הינה החולשה, ההקאות השחורות, הקור הפנימי שלא ניתן לחמם אותו, והצד הנפשי.
ד- נטייה להירדמות של הגפיים, יש תחושה של קרום דק שעוטף את האזור הרדום (סימפטום שכיח לאחר הקרנות וכימו תרפיה, או בסוכרת בשלב מתקדם – ניורופתיה)
ה- נטייה לשיתוקים של צד אחד של הפנים , מוחמר בקור וברוח קרה (aconite)

3- רגשי:
צורך להיות לבד, קושי גדול לתקשר עם הסובב (bryonia) הם אומרים "תניח לי, אני צריך ורוצה שקט, רוצה להיות לבד"
הצורך שלהם בלהיות לבד הינו עקב החולשה, וחוסר היכולת לצאת מעצמם לקשר עם העולם. באמת הם צריכים ורוצים אנשים סביבם, אך אינם רוצים שיטרידו אותם.
כאשר יש משהו קרוב להם בסביבה, הם חשים טוב ובטוח יותר. אך לא מעוניינים לדבר.
יש להם דחייה מכל מחשבה על עבודה או מכל נושא שמחייב אותם למאמץ מחשבתי, הם חשים החמרה בלאות והעייפות עם הם מאותגרים בעבודה שהם חייבים עסוק איתה.
נקודה נוספת: למרות שתרופה זו קשורה לפתולוגיות קשות, אין להם כלל בעיה עם נושא המוות, הם מדברים על נושא זה בהשלמה, וללא כל פחד שלעיתים טבעי במקומות אלו.

4- גישה לחיים, מנטאלי:
בהיסטוריה של התרופה, יש אירועים של רצף של אכזבות או כישלונות שגרמו לעצבות עמוקה (nat mur, aur)
לפני שנוצרה בתוכם שיכבה של עצבות הם בעלי צורך גדול לאהבה, לקשר של אהבה, הם מאמינים באהבה.
אך לאחר שהתבססה בתוכם העצבות, הם מוותרים על האפשרות לאהבה, נסוגים פנימה ומוותרים על קשר עם הסובב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s