שלמוניים – discapales – טבלת הצמחים, אנחנו היום ולאן פנינו מועדות

 

משפחת השלמוניים מתוחמת בזמן בין 1970 ל 2040 (לספירה) לערך.

משפחה זו מאפיינת את התקופה בו אנו כולנו חיים היום. לכן יש לבחון אותה בזהירות.
הצמחים (כמו שכבר הערנו רבות) יוצרים את האטמוספרה והאקלים המאפשרים לתרבות להיווצר.
במשפחה זו יש שלושה צמחים מרכזיים, אשר כל אחד מהם משקף ומראה את הנתיבים התרבותיים בתוכם אנו חיים היום, וכן הם משקפים ומראים על האטמוספרה בתוכה אנו חיים.

Sambucus : תרופה עם זיקה ספציפית לכלי הנשימה.
נקודה שמייחדת את sambucus , הינה בעובדה שתרופה זו מראה סימפטומים המיוחדים לתרופות רבות מינראליות:
ברובד האנרגטי: המחרה בכלי הנשימה לאחר חצות (ars. Alb) גל של החמרה נוסף ב3 בבקר (kali, ammonium)
ברובד הגופני: הליחה תקועה בתוך הסינוסים (silica, kali bich)
בלילה הם מתחממים בשמיכה וזורקים אותה (sulphur) מזיעים אינטנסיבית בתוך השמיכה.
עוד נקודה חשובה: כל התופעות הגופניות של sambucus , מתלוות בהזעות אינטנסיביות בכל הגוף (נטייה טוברקולינית) – קשיי הנשימה מחמרים במקביל לנטייה להזעה.
ברובד הרגשי: מושפעים מהר ועמוק ממה שראו או שמעו, סיפורים או סרטים משפעים עליהם ומערערים אותם (calc carb, phos) הם רגישים, מפוחדים, קלים להשפעה, חשים חשופים לסביבה ללא הגנה, החוץ חודר אותם.
שיקוף תרבותי: דינאמיקה טוברקולינית, התרבות היום מאוד אלרגנית, הסביבה האורבאנית נתקה את האדם מן הטבע בכל המובנים, יום ולילה, מזון, אוויר וזיהומים אלקטרומגנטיים. האדם יום חשוף להשפעות המייצרות אלרגיות בספקטרום עצום של תופעות.
האלרגניות התרבותית משפיעה על האדם דרך כלי המשימה, וכך חודרת אותו, עקב היותו חשוף וללא הגנה היודעת לחסום השפעות הרסניות על המערכת (השפעות של אינטרנט, סרטונים ותכנים רבים שאינם עולמים את הגיל של הציבור החשוף להם)
תופעת ההזעה של sanbucus משקפת את המגמה של המערכת להתנקות (purify) , ואת המתח הצטבר במערכת עקב מה שחדר אותה.
נקודה נוספת: sambucus, מדמה תרופות רבות אחרות, זוהי אחת מן הנקודות לזהות אותו כתרופה, כאשר רואים במקרה אפשרויות מינראליות רבות, אכן הן אינן חושפות את ה – totality, יש לחשוב על sambucus. נקודה זו מראה על תהליך איבוד הייחודיות של האדם, האדם הלך לאיבוד בתרבות הנוכחית, הוא נעקר מן השורשים של אבותיו, המסורת אינה בסיס קיומי כמו בעבר, והוא אינו מוצא את מקומו בחיים של העולם המודרני. עליו לעמוד בדרישות שאינן הגיוניות והוא מאמץ זהויות שאינן שלו בטבע הבסיסי שלו (טבע מינראלי – עם השפעה טוברקולינית) האסטרטגיה הקיומית של האדם המודרני עם כן: חיקוי מה שראה בחוץ ואימוץ זהויות שאינן שלו. וזאת בקביל לדרישה התרבותית, להראות ייחודיות אינדיווידואלית (מכאן המתח הפנימי המייצר הזעה ולבסוף פגיעה בכליות, עוד נקודה בסימפטומים של sanbucus)

Valerian: תרופה הידועה למצבים היסטריים.
ההיסטריה של valerian – הינה עקב מבנה של אדם החשוף מאוד למתרחש מבחוץ (כמו sanbucus – אך מכיוון עצבי, נפשי) האדם נרגש בקלות, מתוח בטבעו הבסיסי, העולם החיצוני משפעי וחודר אותו מהר וללא יוכל להדוף את העולם החיצוני, ואת דירישותיו ממנו.
גם כאשר הם חולים (חום גבוה, דלקות וכו) הם עדיין ללא רפיון, תמיד במתח, בדריכות, בקשר תמידי עם החוץ.
אין להם מנוחה, או יכולת להרפות. הצורך להיות צמיד בתוך העניינים כובש את המערכת ולא מאפשר זמנים של החלמה.
תרופה לבעיות שינה הנובעות ממתח פנימי מסוג זה, האדם חי חיי on line , 24\7.
יש לתרופה זיקה פיזית למערכת העצבים הרוטטת תמיד, לכן יש בתרופה זו תופעות עצביות רבות, ספזמוטיות, שכולם נובעות מאורך החיים של valerian.
כמו כן זיקה לבעיות שלד שריר, עם נטייה ראומטית, דבר המציין את האפקט העצבי על מערכת שלד שריר. האדם אינו יכול לנוע יותר, המתח בתוכו מביא לידי בעיות פרקים לאחר תקופות מתח שהגוף אינו מוכן יותר לשתף פעולה עם ה"שיגעון".
כל הנאמר על valerian, אינו אלא משל ושיקוף חד וברור על התרבות והדרישות שהיא מציבה היום לאדם המערבי: האדם מחויב להיות כל הזמן בחיבור למתרחש, אין לו לגיטימציה לא להיות כך, אחרת הוא חש עצמו נותר מאחור, ומפסיד.
הוא חי במתח תמידי של להיות "בעניינים" (פייס בוק, אינסטגרם, חדשות, ועוד..)
הוא בדרישה להראות נוכחות כל זמן… דבר המייצר מתר ללא יכולת להרפיה והחלמה.
הוא מחויב לקומוניקציה תמידית. וכן להראות ניצוץ או הברקה חדשה, דבר המייצר מתח רגשי ואינטלקטואלי תמידי אצלו.
הדינאמיקה של התרופה, מתחילה בתקשורת טובה, נוכחות חזקה, יכולת וצורך תקשורתי טוב. ואז באה ההיסטריה, עקב אי יכולת להיות כך לאורך זמן. לאחר מכן באה תגובה הפוכה של ניתוק, הסתגרות, וחולי עצבי נפשי של קריסת מערכות, עם סימנים עצביים של רעד, כאבים ראומטיים ואינסומניה קשה ביותר. האדם נותר ער לילה רצוף ללא יכולת להרפות, הראש עובד כל הזמן ממתח פנימי עצבי.
וזוהי התמונה של האדם המערבי ושל הדרישה של התרבות הנוכחית ממנו.

Viburnum: תרופה עם זיקה לאזור הגניקולוגי, כלי שתן. תרופה נשית יותר, אך גם לגברים היא רלוונטית.
גופני: מודעות תמידית לאזור הרחם או האגן. האזור מורגש, ומושך תשומת לב כל הזמן (helonias) יש כיווצים ספונטניים המתחילים ברחם או באגן יורדים לכיוון הירכיים. התחושה באגן – תחושת כבדות ומלאות.
תורפה לדימומים מן הרחם, יש בכוחה למנועה הפלות. תרופה להיסטוריה ארוכה של הפלות מסיבה קלינית, גופנית שאינה ידועה (קשור למתח הפנימי של תרופה זו)
נטייה נוספת: כאבים וכיווצים במערכת שלד שריר. נטייה ראומטית (עקב המתח התמידי)
רגשי: גם בתרופה זו בזהה ל valerian, יש רגישות בסיסית גבוהה, ומתח תמידי עקב אופיו של החיבור והקשר לעולם החיצוני. היא אישה רגישה, מודעת, קרייריסטית, עם דרישה עצמית גבוהה מאוד, אינטליגנטית ושנונה. מתקשה בעודף המשימות שיש עליה, ולכן הופכת לתזזיתית, עצבנית, היסטרית, תגובתית (כל דבר קטן מקפיץ אותה) מצב זה מחמיר מאוד בעת ההיריון, או בזמן של שינויים הורמונאליים.

התרופה משקפת על מעמדה של האישה בתרבות הנוכחית. על הדרישה התרבותית שיש ממנה. עליה להיות super woman, ובסיכומו של יום, היא מקריבה את הרחם שלה, את יכולת ההולדה שלה לטובת החיים החיצוניים והדרישות הקרייריסטיות שיש עליה.
היא אינה מינית, אך היא מודעת היטב למיניות שלה. היא חריפה ומודעת ליחסי גומלין עם הסובב. היא במלחמה תמידית להצבת גבולות לעולם הזכרי או לדרישות העולם ממנה.
לכן הביטוי הפתולוגי חל על כלי הרבייה, ועל מערכת שלד שריר (קושי לנוע בחיים)

תרופה זו הינה סמן לשינוי התרבותי בתפיסות המיניות של האדם המערבי:
לגיטימציה לקהילות עם נטייה מינית שלא היה עד כה, למן הקהילה ההומו לסבית ועד לשינויי הגדרים המיניים בניתוחים, ועוד…
הגבר פחות זכרי במובן המאצ'ואיסטי, הוא נקבי יותר, ואילו האישה אינה מדוכאת יותר, ויוצאת למלחמה על זכויותיה ועל תחושת קיפוח הכמעט מולדת וגנטית עקב דורות של הדחקה.
הביטוי הקליני לדינאמיקה זו עוברת דרך האזור המיני והאגן. בתחושת כבדות, מודעות לאזור, דימומים ספונטניים, אי יכולת להפריה.
היום יש הרבה יותר זכרים עם אי פריון מנשים. סטטיסטית איכות הזרע של הגבר המערבי ירדה ב50%, כך לפי נתונים של מחקרים אחרונים בנושא זה.
וכן התרבות המערבית האירופאית, מראה ילודה שלילית. עוד דור או שניים אין צעירים יותר, יש רק זקנים.
התרבות של היום כולה פונה כלפי האדם, האינדיווידואליות והרצון לחיות את חייו שלו ללא העול של גידול ילד. "גם כך אני לעצמי זה יותר מדי לי" כך הוא אומר… "אז גם ילד??"

סיכום:
Sambucus- מראה ומשקף תרבות אלרגנית
Valerian – מלמד על תרבות אכסטטית, שאינה מאפשרת לאדם מנוחה ורפיון
Viburnum – משקף על המהפכה המינית, של הנשים אך גם של התרבות הכללית בתפיסת מין בסיסית

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s