על הקשר בין כוחו של ירח ל – antimonium

Antimonium מגיב עמוק וחזק לירח מלא. התגובות הן רגשיות, וכן בנשים דרך המחזור החודשי.
תרופה זו אינה היחידה, וברובריקה general – moon, יש תרופות רבות שנראה שאף הן מושפעות מירח בחיסורו ובמילואו. רוב התרופות ברובריקה זו הן ממשפחת המינראלים.

נראה כי מינראלים חשופים יותר להשפעת ירח באופן יחסי לתרופות ממשפחות אחרות.
אופן ההשפעה של הירח על כל תרופה, מתרחש דרך הזיקה הגופנית נפשית של כל תרופה. למשל ב cuprum השפעת הירח מביאה לידי כיווצים אפילפטיים, או ב causticum ירח מלא מוביל לעוויתות. כך גם ב antimonium הירח מביא לתגובות רגשיות חזקות ואימפולסיביות יותר, וזאת מכיוון שמשפחת ה antimonium הינה אולי המשפחה האמוציונאלית ביותר במטריה מדיקה.
כך שהשפעת הירח נוטה להעצים את הזיקה הפתולוגית של התרופה בכל המישורים, בעיקר במשורי התורפה של התרופה.

נקודה זו מחייבת התבוננות מיוחדת שכן היא מעידה על השפעות קוסמולוגיות שניתן לבחון אותן על פי הופעת הסימפטומים מן הבחינה ההומיאופתית. עצם הופעתן משקפת מימד באדם החשוף לקרינה קוסמית ומגיב אליה. כאשר דבר זה מתרחש במודעות או ללא מודעות.

מעצם השפעת הירח על האדם, ניתן להסיק על השפעות קוסמולוגיות נוספות של כוכבים נוספים, ונקודה זו לא נבחנה מספיק בניסיון הקליני ההומיאופתי, שכן נקודה זו מצריכה התבוננות שונה, רחבה יותר, עם הבנה נוספת על כוחם של כוכבים על גוף האדם והשפעתם עליו במישורים התנהגותיים.
למרות שיש בנמצא תורות אסטרולוגיות רבות מתרבויות רבות (כל התרבויות העתיקות עסקו כוחם של כוכבים על האדם) אין הכוונה של מאמר זה לקשר בין תורות אסטרולוגיות לבין ההומיאופתיה, אלא לבחון מתוך עקרונות הומיאופתיים את השפעות הקוסמוס והכוכבים על האדם לפי סימפטומים קליניים בלבד.

השפעת הירח על האדם הינה תוצר של הירח כמכתיב גאות ושפל. כוחו המגנטי של הירח הינו עצום. הוא כמו ומושך את המים אליו וכך הוא משפיע על הביו ריתמוס של כדור הארץ כולו. בתרבויות עבר, בעיקר בתרבויות השבטיות, היה מקובל שנשים מסונכרנות במחזור החודשי שלהן עם הירח. בקרב תרבויות האינדיאנים היה מקובל ה"אוהל האדום", שם היו הנשים במחזור מתקבצות כדי להתחדש, לשתף, ולעסוק בנשיות של עצמן. כאשר אישה לא הייתה מסונכרנת במחזור החודשי עם תנועת הירח, הדבר נתפס כמחלה ואי איזון באותה האישה. והם ידעו כיצד לסנכרן את המחזור באמצעות צמחי מרפא וטקסים.

עקב השפעת הירח על הנוזלים של כדור הארץ, ניתן להבין כי הירח יוצר באדם אפקט מטבולי עמוק. תנועת מחזור הדם, פעילות הלב, תנועה של נוזלי לימפה, מושפעים עמוקות מתנועת הירח. יש הטוענים כי לא מומלץ לנתח בירח מלא בעיקר ניתוחי לב, אז יותר קשה לשלוט אל דימומים ספונטניים.
הירח אם כן משפיע באדם על המערכת המטבולית ועל נוזלי הגוף, עקב כוחו המגנטי.

מדוע התרופות המינראליות חשופות יותר לכוחו של ירח?

אורו של ירח הקשור בתורות האלכימיה למתכת הכסף, ולכספית, משפיע על המינראלים יותר חזק מאשר על עולם החי או הצומח. עולם המינראלים בטבע מגיב בסגסוגת לאורו של הירח וכוח המשיכה שיש לו. היסודות במינראל הופכים לפונטיים יותר לאחר חשיפתם לאור ירח. בתורות אבני החן והשפעתן על גוף האדם, טוענים כי כדי "לטהר" ולחזק ולהכשיר את האבן הטובה ליכולת פעילות רפואית, יש לחשוף אותה בלילה של ירח מלא כשהיא טבולה בתוך מים עם קמת מלח רגיל, ופעולה זו יש כוח המטעין אותה והופך את האבן לפעילה וחזקה יותר.

הירח גורם ליסודות במינראל לסגסג. מתוך הבנה זו הקדמונים בתורות קדומות, שייכו כל כוכב לאבן או למינראל, כיוון שהם זיהו את השפעת הכוכב על מינראל מסוים.
בתורות האלכימיה ידעו כיצד לרכז ולעבוד עם כוחו של הירח לצורכי השפעה על גופרית וכספית, שני היסודות המרכזיים באלכימיה. בספרות האלכימאית של פרצלזוס, מתוארת רבות השפעת ירח על המינראלים וכיצד השפעה זו מביאה לידי שינוי בתנודות של היסודות בתוך המינראל, דבר המאפשר לאחר מכן לעבוד איתם באופנים שלא מתאפשרים אחרת.

כוחו של הירח חזק יותר בלילה באופן יחסי לשעות היום. אפילו אם הירח מלא גם כמובן בשעות היום, הוא מורגש ופעיל על גוף האדם בלילה יותר מן היום.
כך שהלילה הינו הזמן לחשיפה של כוחו המגנטי של הירח, אז הוא משפיע ויוצר את האפקט המיוחד לו, האפקט של משיכת הנוזלי גוף לשינויי מטבולי.

שני הירחים החזקים בשנה הם באוגוסט, ט"ו באב, ובפברואר.

התגובות לירח הן דבר טבעי הקשור לחשיפה של האדם לסביבה שבתוכה הוא חי, וההשפעה של הסביבה על המבניות שלו. לכן ההבנה של השפעת הירח על גוף האדם מאפשרת גישה להבנה על השפעות סביבתיות אקולוגיות או על השפעות של אזורים גיאוגרפיים על גוף האדם, אקלים, מזג אוויר. וכן האקלים בביתו שלו ממש. וכיצד האווירה בביתו משפיעה על גופו ונפשו.

כל מינראל בתרופות ההומיאופתיות עם כן, עשוי להגיב לירח. יותר משאר המשפחות. התגובות צפויות להיות יותר בשעות הלילה. והתגובה לירח הינה על פי הזיקה הפתולוגית הטבעית של המינראל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s