absinthium

צמח ממשפחת המורכבים

ארבעת הרמות בהן התרופה מתפתחת:

1- אנרגיה: מתח תמידי, האדם חש כמו קפיץ דרוך הממתין להתפוצץ

2- גופני: השפעה ישירה על המח ועל מערכת העצבים, נטייה אפילפטית – כיווצים קשתיים (opisthotonus) אפילפסיה באה ללא התרעה וללא סימנים מוקדמים, ההתקף מהיר ואלים (Artemisia vul. Cuprum met) החמרה מהירה מאלכוהול. האלכוהול עצמו מהווה סיבה מעוררת התקפי אפילפסיה או לתגובות עצביות קשות. החמרה מכל סוגי הסטימולנטים (nux vom) אך פחות בעוצמה ביחס לאלכוהול. גירוי עצבי חזק יותר בשעות הלילה, אז יש קושי להירדם עקב תגובות עצביות כגון, תחושת עקצוץ בכל הגוף, כיווצים ספונטניים ואי שקט כללי עם חוויית מתח ודריכות. תחושת של גודש בראש או מקומות בהם יש גירוי עצבי. נטייה לכאבי ראש קשים, כאשר הראש מרגיש גדוש.

3- רגשי: קלפטומניה (לוקח באופן קומפלסיבי את מה שלא שייך לו) תחושות קשות, האדם נוטה להתקפי זעם ואלימות פיזית, עשוי לדבר ולהתנהג באופן ברוטאלי. איבוד זיכרון פתאומי, נטייה לדלוזיות הגורמות לחרדה עמוקה. רוצה להסתגר לבד, לא רוצה שיטרידו אותו, לא רוצה מגע עם אף אדם – בעיקר לאחר גל של התקף עצבי. תגובות מהירות לסובב, לרוב קיצוניות באלימות שלהן. בקצה אחר – איטי וקושי לדבר,קושי לנסח מילים ומשפטים עקב זיכרון שלפתע נעלם, דבר זה גורר תחושה של "חיים בתוך אשליה".

4- מנטאלי: חש שהעולם חודר לו את גבולותיו, הוא חש שאינו יודע ואינו יכול למנוע את החדירה של הסובב לתוכו, ולכן הוא מפתח גישה אלימה כלפי העולם. הדרך שלו למנוע את ה"חודרנות" של העולם לתוכו, היא באמצעות תגובות אלימות. הוא מפתח גישה אימפולסיבית שמאחוריה יש רגישות גבוהה, תחושה של איום. פנימיותו של absinthium – הינה רגישה ומגיבה לעולם מתוך חוויה שפנימיותו חשופה וללא הגנה.

באילו תנאים אדם מפתח "שיכבה" של absinthium ?

1- לאחר טראומה אלימה מאוד, שגורמה לזעזוע עמוק באדם. (הלם קרב, אונס, הורים מכים ואלימים ועוד) האדם מאמץ את האלימות כדרך להתגונן. טראומה אלימה עשויה להיות אף תוצאה של לידה אלימה, כגון לידת ואקום, שם המוח שהוא איבר הזיקה של תרופה זו, (stramonium) עובר חוויה של אירוע אלים מאוד, יש ילדים שזיכרון הלידה מסוג זה עשוי להשאיר בהם חותם שיבוא לידי ביטוי דרך תרופה זו, אז הילד יפתח התקפי אפילפסיה אלימים, מהירים, מידיים. וכן ילד זה אף עשוי להיות אלים ובוטה מאוד כלפי ההורים והסובב. התנהגות זו כמובן אינה מודעת וללא בחירה, האדם מותנה לחלוטין למצב הפתולוגי של התרופה. הורים מכים, בעיקר אם האלימות ללא סיבה (אולי ההורים עם נטייה אלכוהולית) עשויים להביא את הילד למצב של תרופה זה, עם כל התופעות שצוינו למעלה.

2- חומרים נרקוטיים – סמים, בעיקר מן הסוג הממריץ, וכן ובעיקר אלכוהול מופרז – אלו גורמים לגירוי חזק מדי על מערכת העצבים. בשלב מסוים הצריכה עוברת סף של יכולת העמידה מול האלכוהול או הסם, ואז יש קריסה של המוח ומערכת העצבים, אז האדם עשוי לפתח מה שמכונה "bad trip" – בסמים, ואז מערכת העבים והמוח עוברים "טראומה" הגורמת להופעת התרופה כשיכבה. אך גם בצריכת אלכוהול, יש שמגיבים באלימות (אדם שאלכוהול גורם לו להיהפך לאלים, יש לחשוב על תרופה זו) כל חומר שגורם לגירוי עצבי, עשוי לבסוף "להפיל" את המערכת שלו למצב של תרופה זו.

3- תינוק שנולד עם מבנה מולד, גנטי (מיאזמתי) של absinthium.  מקרים אלו נדירים יותר ממה שצוין למעלה. ילד שנולד עם מבניות של תרופה זו, מלמד על תהליך הההיריון שאולי האם חוותה אירועים אלימים או אגרסיביים במיוחד, או שהיא כזאת בטבע שלה. הורים מכורים לאלכוהול, אלימים באופיים, ועוד.. במצבים אלו יש להתחשב בהיסטוריה המשפחתית, וכיצד היא מוצאת את תוצאותיה בילד.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s