abies nigra – אשוחית שחורה

ממשפחת המחטניים, חשופי הזרע. עץ זה שייך לתקופה הפרה היסטורית, תקופה שטיבעה אינו ידועה לנו במלואה שכן היא שייכת לעידן אחר, לעידן הקודם לעולם הנוכחי. העידן הקודם מתאפיין באיכות של "חשופי הזרע" (דבר שיידון בהמשך)

Abies Canadensis ו- abies nigra, קרובים מאוד זה לזה. בשתי התרופות אלה הפוקוס הפתולוגי מתרכז סביב למערכת העיכול, ומייצר כבדות, איטיות בתהליך העיכול, חומציות יתר, תחושה שהמזון תקוע בקיבה ולא זז. תהליך המתאים לדלקות באיברי העיכול, קיבה – מעיים.

סימן מפתח של abies nigra – תחושה של ביצה תקועה במפתח הלב, ברום הקיבה. תחושה זו יכולה להופיע בגרון, בחזה ובאזור הטבור. תחושה זו מופיעה לאחר אכילה, ונותרת למשך זמן רב לאחר האכילה, כמו שהאוכל תקוע ואינו זז. לעיתים תחושה זו (ביצה תקועה ברום הבטן) מובילה לקשיי נשימה עקב הלחץ של הקיבה על הדיאפרגמה, דבר הגורם לאי נוחות בלב או לקשיי נשימה.

דרך להבנת התופעה ולהבחנה בין תרופות נוספות המייצרות קשיי עיכול:

כל אדם הזקוק לתרופות מעולם הצומח השייכות לעידן הפרה היסטורי (thuja, Sabina, lycopodium ועוד) חיים בחוויה פנימית שהם אינם שייכים לעולם הזה, העולם הזה זר להם, הם מסתובבים בעולם עם תחושה של חוסר אונים ולעיתים בלבול גדול של קושי להבין ולהתמצאות במתרחש סביבם. הם חשים תימהון פנימי גדול על הדינאמיקה שהם רואים סביבם, שלהם אין את היכולת להגיב לה, וזאת מפני שהם לא שייכים לעולם הזה. אין להם את הכלים הפנימיים להתייחס לעולם הנוכחי. לכל תרופה יש האסטרטגיה שלה איך מתמודדים עם תימהון הלבב וחוסר האונים.

ל abies nigra – התופעה של "לא שייך לפה" באה לידי ביטוי באי יכולת לעכל את מה שהם רואים וחווים, דבר שמתבטא דרך מערכת העיכול, כמו שהאוכל תקוע ולא זז. זוהי חווית היסוד שלהם. המציאות לא מובנת ולא ניתן "לעכל" את רצף האירועים. לכן הם חשים עצמם כמזדקנים בטרם עת, התודעה שלהם איטית יותר, קשה להם ללמוד ולהבין תוכן לימודי כלשהו, הזיכרון והכלים המנטאליים חלשים, הם חשים שהם מפתחים סרטן, או מחלה קשה סופנית, יש בתוכם תחושת עצבות עמוקה, לא מוסברת וללא אפשרות להבין או להגדיר את מקורה. כאשר הם מגיעים למקום פנימי של חוסר אונים, הם הופכים לגסי רוח ולבוטים בתגובות שלהם. זוהי תרופה שנאמר עליה שהיא לאנשים מבוגרים, אך דבר אינו הכרחי, וניתן למצוא אנשים שתרופה זו תהייה רלוונטית להם, בכל הגילאים.

המכנה המשותף לכל הגילאים הינה התחושה של תימהון הלבב וקושי להבין את המתרחש, דבר שמהווה סיבה לתופעה בגופנית.

תרופות נוספות כגון: nux vomica, china, pulsatila – מייצרות תחושה זהה בעיכול, הדרך להבדיל הינה בהתבוננות על תחושת היסוד של האדם כמו שתואר למעלה, וכן בסימני מפתח המייחדים את התרופה הזו.

כמה סימני מפתח:

א- תשוקה למלפפונים
ב- תחושת חום וגודש בראש
ג- החזה מרגיש כבד ותחושה שהלב מאט את קיצבו
ד- כל התופעות מוחמרות לאחר אכילה
ה – בנשים, במחזור חודשי יש זרימת דם רק במשך שעות היום
ו – החמרה כללית ב5 בבקר וב9 בבקר (הזמן בו מערכת העיכול פעילה במקסימום שלה בריתמוס של יום ולילה)
ז- תחושת רעב בשעות ערב ולילה, בבקר לא חשים רעב (ההיפך מן הנטייה הביו ריתמית הטבעית, הרעב ופעילות המעיים יותר פעילים בשעות היום, ופחות בשעות הלילה)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s