סולניים – ארבעת הרמות – המחאה האחרונה

"אל תפחד מזה שאתה מתקדם לאט, יש לפחד רק מעמידה במקום" (פתגם סיני)

1- איכויות חוזרות בקבוצה זו:                                                                                                     א- פגיעה במח, עצבים, מערכת העיכול בהקשר עצבי, נטיות אפילפטיות.                                            ב- נטיות של התפרצות של דבר מה עוצמתי מאוד, היוצא באופן מפתיע וללא קשר ישיר לאירוע או לגירוי שיצר אותו.                                                                                                                        ג – פרץ של רגשות מן תת המודע, לרוב של מיניות או רגשות קשים ואלימים, עם נטיות פרברטיות.    ד- תחושה אקוטית של סכנה, לכן חווית מלחמה – fight or flight

2- תופעות אלו הינן חלק מן האופי של השורה הראשונה בטור השישי. בשורה הראשונה יש תכנים שאינם מודעים או מעובדים קוגניטיבית. כמו כן, יש עדיין שיירים ותוצאות של סוף הטור הקודם, הסוף של טור חמישי (apiales) הטור החמישי מסתיים בהדחקה המקסימאלית של מימד הרגשות כאשר השכל הינו החלק הדומיננטי במכלול האנושי, לכן הטור השישי מתחיל את דרכו (דרך הסולניים) בהתפרצות געשית של כל מה שהודחק ולא עובד מבחינה רגשית. לכן ה"תת מודע" של הסולניים עמוס מאוד, ויש בו תכנים קשים של דיכוי עמוק, דבר שמאפיין את טור חמישי, בעיקר באופן בו הוא מסתיים.

3- הסולניים מתחילים את הטור השישי, טור זה עומד בסימן ההכללה של כלל חלקי המערכת האנושית לאחדות אחת. בטור זה מסתיים המסע האנושי של עולם זה, ושל כל מה שאפשרי לאדם בעולם הנוכחי. כדי שכלל החלקים במערכת האנושית יגיעו לבשלות הנכונה, ולהגשמה המתאימה, יש עליהם להסיר כל דיכוי או דבר מגביל אחר (הורה נוקשה, חברה אלימה, מבנה חינוכי חד מימדי ועוד) על כל החלקים להשתחרר ממה שמגביל ומדכא, על מנת שהאדם יחווה כל רובד בתוכו באופן חופשי, משוחרר, המביא לידי התפתחות ויצירה של מה שאפשרי לו. לכן הסולניים הינה קבוצה אינטנסיבית כל כך, היא כמו ומנקה את ה"אבק" שהצטבר על המערכת לאורך הדורות, ולכן היא אלימה עד לכדי בוטות.

4- הצד החיובי של קבוצה זו הינה בדרישה לחופש, לשחרור. הדרישה לתנועה קדימה דרך העוצמה של האנרגיה הכבושה. יש לכוח הפנימי של קבוצה זו יכולת עשירה ביותר ליצירה ולחידוש, ואכן בתקופה היסטורית המקבילה (1240 – 1500 לערך) יש תהליכים תרבותיים מעוררי השראה, אנשים כגון לאונרדו דה וינצ'י, ארתור בייקון (פילוסוף ומדען אנגלי פורץ דרך) דנטה אליגיירי (סופר ומחזאי איטלקי) ועוד רבים. היצירה האומנותית, ספרותית ופילוסופית בזמן זה הייתה עשירה ורב גונית, דבר המעיד על הפוטנטיות של זמנים אלו. אם כן – הצד הבריא של הסולניים מראה פרץ של אינדיווידואליזם מחשבתי שאינו מוכן שיכלאו אותו יותר, והוא עומד על שלו ועל זכות החידוש והיצירה. כמו כן – הכוח שמאחורי הסולניים מבקש ביטוי מלא של המערכת האנושית ואינו מוכן יותר להתפשר על התפתחות חד מימדית של רובד אחד דומיננטי ודיכוי של חלקים אחרים.

סולניים – ארבעת הרמות

Belladonna
אנרגיה – אנרגיה מתפרצת: שקט ולפתע יש התפרצות מהירה, עוצמתית, חזקה ומפתיעה בעוצמתה. החמרה ב3 אח"הצ.
גופני- מוח ועצבים, כלי הדם, רקמות ריריות.
רגשי – אלימות פתאומית, התפרצות של רגשות ללא בקורת – בא בהפתעה וללא פרופורציות. נטייה לכעס ולביטוי רגשי עצמתי: קול ודיבור חזקים. פחדים עוצמתיים – פחד מכלבים. חושים מחודדים ומגיבים מהר לגירוי קל.
מנטאלי – תפיסת עולם של "לטרוף את החיים", להספיק את הכול, לגעת ולחוות את הכול. בעוצמה ובהרבה רעש, צורך לחוויה חזקה.

Capsicum (פלפל)
אנרגיה – התכנסות (שונה מכל הסולניים) – האנרגיה פונה כלפי פנים.
גופני – מסטואידיטיס, מערכת התנועה המטבולית איטית ויוצרת רפיסות של הרקמות בגוף, כליות, רפיון של רקמות חיבור, הגוף הופך לרך.
רגשי – געגוע עמוק לבית או למשהו קרוב. חיסרון של משהו קרוב שקשור לתמיכה של בניית ה"אגו". כאב עמוק מחיסרון זה.
מנטאלי – תפיסה של חיסרון ותלות במישהו או במשהו כדי לחוש עצמו יציב ועצמאי.

dulcamara
אנרגיה, גופני – מגיב בעוצמה לשינויי מזג אוויר, קור ולחות לכיוון של חום. מוטב מחום ויובש, מוחמר בסתיו ובלילה בעיקר בלילות קרים. מוחמר מאוד מלחות. נחלש עקב שינויי מזג אוויר. חש את השינוי במערכת שלד שריר, דבר הגורם לירידה ברמת החיסון הכללי.
רגשי – כמו שם התרופה: "מר, מתוק": מרירים ולא מרוצים, מגיבים בדומיננטיות ובעוצמה, שתלטניים, כוחניים, דעתנים, בעיקר בתוך הבית מול בני ביתם.
מנטאלי – תפיסת עולם חד מימדית, העולם צריך לנהוג כמוני, דעתי שלי היא הנכונה והיא הקובעת וכך יש לנהג, כולם צריכים לישר קו מולי.

hyosciamus
אנרגיה – החמרת לילה, שינה, קינאה. אנרגיה תוקפנית וספונטנית ללא מעצור ושלוחת רסן.
גופני – מוח ועצבים.
רגשי – בוטה, קנאי, מוחמר מכל סוגי הרגשות. כל הצפה רגשית גורמת למנעד של תגובות קשות, מתוקפנות עד לעירום בפרהסיה, ללא מעצורים וללא התחשבות או בושה. דברן, חרדה ממים.
מנטאלי – מונע מייצרים, תשוקות, רעב למין עם נטיות פרוורטיות.

lycopersicum (עגבניה)
אנרגיה– רגישות, תגובות מהירות, עדין וחש מהר, מגיב בעוצמה לגירויים חושיים.
גופני – צד ימין, כתף ימין בעיקר בשריר הדלתואיד, לא מצליח להשתקם לאחר התקררויות, תרופה ספציפית, המשפיעה על לחץ דם דיאסטולי (נמוך) – כאשר הוא גבוה מדי. דופק לב לא סדיר.
רגשי – עדין עם התפרצויות ספונטניות לא מוסברות, מהירות ובעוצמה שאינה תואמת לעדינות ולרגישות, במצבים אלו הופך לתוקפן ואגרסיבי.
מנטאלי – קשוב לעולם, מפתח גישה אסרטיבית, מדי פעם תוקפנית, אך קשובה לעולם ואחר.

mandregora – דודאים
אנרגיה – מכוסה, עצורה. חזק ועוצמתי אך ללא תנועה, לכן יש מדי פעם יציאה והתפרצות לא צפויה, ספסטית ועוצמתית של כוחות רבים.
גופני – מערכת מוח ועצבים, מערכת חיסון ותנגודת למצבי שינוי. לחץ דם, כאבי ראש שמקורם אי איזון של כבד או כיס מרה.
רגשי – אפל, נסתר, מתחבא בצל, לפתע יוצא בהפתעה ובכוח ועושה מעשים לא צפויים, נוטה לאלימות, נוטה לעולם תחתון.
מנטאלי – רואה את האפלה. תפיסה של רוע ולכלוך, מפתח גישות של דחיית העולם ואי רצון לקחת חלק בדינמיקה החברתית. לכן הופך בעצמו לדחוי, וכפיצוי פונה לעולמות אפלים או לעולם תחתון.

menyanthes
אנרגיה – החמרת ערב, מנוחה מחמירה את כל התופעות (תנועה מיטיב).                                        גופני – ראש, עצבים, מטבוליזם. כאבי ראש, האזור הכואב מרגיש קר. קור בנקודות קטנות. מוחמר במנוחה, מוטב בתנועה ובלחיצה קשה ואינטנסיבית על האזור הכואב.
רגשי – חש שמשהו איום עומד להתרחש. מצבי רוח דינמיים ומשתנים מהר לכל כיוון. נוטה לעצב ולמלנכוליה. חוסר ביטחון לא מוסבר.
מנטאלי – מפתח גישה של אי אמון בקיים, חש אי יציבות ורגישות חשופה ולכן חש במקביל אי יכולת להאמין בחיים ובעצמו.

nicotine
אנרגיה – רעד תמידי על גבול הספזם.
גופני – בחילות קשות. רעד וכיווצים ספסטיים בכל הגוף ועל פני השרירים. הרעלת ניקוטין או טבק. במצבים קיצוניים – אפילפסיה עם רגישות חזקה במיוחד לריח. (דחייה קשה מריח טבק שמחמיר את כול הרמות)
רגשי – בלבול כללי, קושי לחשוב ולהתמקד בכל נושא ועניין, חש מערבולות בראש ובגוף כולו.
מנטאלי – ללא פוקוס, בלבול .

Solanum nigrum
אנרגיה , גופני – תחושה של אנרגיה עודפת ותזזיתית, עד לרעד ורטט תמידי במערכת העצבים בגוף כולו. מערכת העיכול מגיבה עקב העצבים הרוטטים – לכן נטייה לאפילפסיה עם רעד מהיר רוטט. כאבי ראש – כאילו הראש נחצה לשניים. נטייה לדלקות קרום המוח (מנינגיטיס).
רגשי – מתוח ורוטט, חש מתח שיוצר תחושת יציאה מהגוף ולכן חוויות "נבואיות" וחזיונות עם גוון דתי.
מנטאלי – גישה עוצמתית, הקשורה לצורך לדחוק עצמו לקצוות. האדם חזק ולא מוצא איזון של עשייה "רגילה" או ממוצעת, ונזקק לחוויה עם קושי וגירוי חזקים, נוטה לספורט אתגרי קיצוני, נוטה לדחוף עצמו למצבי סכנה.

Solanum tuberosum eagrostum (תפוח אדמה רקוב)
אנרגיה – חיוניות חזקה אך מפוזרת, חש עצמו "לא אסוף" מבולבל. אנרגיה לעיתים קיימת בעוצמה ולעיתים נמוגה ומתפזרת.
גופני – רקטום, עיכול. צניחת רקטום, ריקבון ממערכת העיכול, ריח רע מאוד מהפה, ריח של ריקבון מהגוף כולו. אי שקט עקב תחושת סוף חיים. החמרה קשה מאלכוהול או מריח של משקאות אלכוהוליים. פצעים בעור מחלימים לאט מאוד ומעלים מוגלה וריקבון מהר יחסית, גנגרנות.
רגשי – ביקורתי, קשה עם הסובבים אותו, מדבר הרבה וכל הזמן, אך ללא היגיון. חש חרדות ממקור לא ידוע ולכן החרדות נוטות להעצים. בקימה מן השינה יש החמרה של החרדות.
מנטאלי – גישה כללית של הרס (סיפיליטית). לכן הנטייה היא להרוס את כול הסובב: יחסים, רכוש, עתיד, תוצאות טובות שהשיג בעבר וכו'.

stramonium
אנרגיה – עוצמתי עד נטייה לאלימות בתגובות. החמרת לילה, בחושך, במים, מחפצים בוהקים ונוצצים.
גופני – מוח עצבים ראש. אפילפסיה עם פרכוסים אלימים וחזקים, נטיות ספסטיות בכל הגוף, כיווצים קשים, כואבים, המגיעים באלימות ועוצמה.
רגשי – אלים באופן פתאומי, כל חווית החיים שלו היא אלימה: גם אם האדם עצמו איננו אלים, התופעות אותן הוא חווה הן אלימות או קשורות לאירועים אלימים. חרדות מחושך, ממראה בוהקת, מכלבים, אירועים אלימים מן העבר. הפריצה של התופעות הרגשיות מיידית ומפתיעה.
מנטאלי – אדם המפתח גישה אימפולסיבית ולא צפויה, עשוי להיות מסוכן לסובב או לעצמו. הוא עצמו מופתע ממה שיוצא ממנו.

Tabacum (טבק)
אנרגיה – עלייה וירידה של אנרגיה בגלים איטיים אך קבועים.
גופני – בחילות עם תחושה שעומד למות או להקיא את הקיבה החוצה. מחלת ים או החמרה מנסיעה במכונית. תחושת העצרות בחזה עם דופק לב לא סדיר ועוצמתי מאוד. תחושה שהלב יוצא מן החזה, הטבה מגילוי וחשיפת הבטן לאוויר פתוח. החמרה מכל סוגי הטבק אף שיש משיכה לזה. האזור "החולה" קפוא מקור, סינדרום מנייר – meniere's  Disease
רגשי- תנודתי, צורך לחברה בלילה. חרדות ותחושה שבאים לכלוא או לעצור אותו. אי שקט כללי ונטייה לפחדים המובילים לבכי.
מנטאלי – חווה עומס תמידי ולכן מפתח גישה דרוכה אשר אינה נראית לעין ובאה לידי ביטוי בדרגות קיצוניות של העומס, המביאות לחרדות ואי שקט פנימי. אלו יובילו לעיתים לתחושת סוף חיים. הביטויים בתרופה מהירים ומפתיעים. האדם מנסה לאסוף את עצמו עד לגבול שבו הוא כמו נחנק – ואז יש התפוצצות של רגשות הנובעות מתחושת סוף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s